piątek, 2 marca 2012

Kolory Peru

W poprzednim poście zupełnie przypadkowo nawiązałam do koloroterapii . Wprowadzając rozmaite barwy do organizmu nadajemy mu równowagę i dobre samopoczucie. Kolor może zmienić nasze otoczenie. Może nas uśpić i pobudzić. A czego chcemy - pobudzenia i radości :)
Kolory Peru to dawka dobrej energii a sami Peruwiańczycy to naród radosny, serdeczny i skory do zabawy. Fiesta w Peru trwa prawie nieustannie.  Tak, tak rozmarzyliśmy się :)
O Peru można poczytać a ja tu zabawię się kolorami tkanin i prawdziwym rzemiosłem.
Peruwiańczycy kochają wełnę alpaki ( zwierze podobne do lamy i mieszkające w wysokich strefach Peruwiańskich Andów),  która jest zaliczana jako jedna z najbardziej delikatnych włókien na świecie. Nitka jest bardzo mocna ale równocześnie niesamowicie miła w dotyku. Niesamowitą właściwością  nitki jest to, że jest na wpół pusta w środku, co czyni ją lekką ale jednocześnie utrzymującą ciepło w środku.

Alpaka 

Powoli zmierzam do KOLORÓW PERU :)
Peruwiańskie makatki.
Makatka peruwiańska - jako bieżnik na stolik lub dekoracja na ścianę - wymiary 56 cm x 114 cm - tradycyjne wzory InkówMakatka peruwiańska - jako bieżnik na stolik lub dekoracja na ścianę - wymiary 56 cm x 114 cm - tradycyjne wzory InkówMakatka peruwiańska - jako bieżnik na stolik lub dekoracja na ścianę - wymiary 56 cm x 115 cm - tradycyjne wzory Inków

Peruwiańskie inspiracje Gabriella Cortese
mahalofashion.blogspot.com 


taybabee.tumblr.com
Wyraziste barwy i ręcznie tkane materiały. Piękno i sztuka.

eztextiles.com

Peruwiańskie okaryny - ludowy instrument muzyczny

dragonflymoononline.co.uk


urbanfair.nethttp://www.odyssei.com


http://www.odyssei.com

KOLOR CZYNI CUDA :) i niech tam, ale jest nam niezbędny do życia

Źródło : http://www.naturterapia.blink.plhttp://www.peruart.pl;http://www.meksykanka.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz